NEMOKAMAS PRISTATYMAS nuo 100€ visai kosmetikai, įrankiams ir aksesuarams!

Kas yra podologas

Kas yra padologas?

Pėdos yra kūno pamatas, kuris neša visą mūsų svorį ir leidžia judėti tuomet, kai to reikia. Tačiau, dažnai mes pamirštame apie jų priežiūrą, net jei ji nereikalauja didelių piniginių ir laiko investicijų.

Visa tai prisimename tuomet, kai jau pasirodo pirmosios problemos. Būtent tuomet mes ieškome specialisto, kuris galėtų padėti atsikratyti pėdų skausmo, diskomforto ar estetinių pakitimų. Toks specialistas yra podologas - pėdų ir nagų ekspertas, kuris turi atitinkamą išsilavinimą ir licencijas atlikti įvairias pėdų priežiūros procedūras.

Podologas gali padėti išspręsti ne tik estetines, bet ir sveikatos problemas, o taip pat jas identifikuoti vos tik apžiūrėjus jūsų pėdas bei nagus.

Podologas sprendžia daugelį pėdų problemų

Podologija apima įvairias pėdų priežiūros procedūras bei įvairiausių problemų šalinimą specialia įranga. Įprastai į šiuos specialistus rekomenduojama kreiptis esant akivaizdiems pėdų išvaizdos pakitimams ar problemoms, kurios daro įtaką gyvenimo kokybei. Dažniausiai pasitaikančios pėdų problemos, kurias gali išspręsti podologijos specialistai:

Įaugę nagai

Įaugę nagai – tai būklė, kai nago kraštas įauga į minkštąjį audinį ir sukelia uždegimą, skausmą ir infekciją. Podologas gali atkurti nago formą be chirurginės intervencijos ir užkirsti kelią pakartotiniam įaugimui.

Nagų grybelis

Nagų grybelis – tai infekcija, kuri pažeidžia nago struktūrą bei spalvą ir gali plisti į kitus nagus ar odą. Specialistas gali išvalyti nagą ar imtis kitų procedūrų bei sutvarkyti nagus išoriškai arba rekomenduoti medikamentinį gydymą.

Nuospaudos ir suragėjimai

Nuospaudos ir suragėjimai – tai sustorėję odos plotai, kurie atsiranda dėl nuolatinio spaudimo ar trinties. Jie gali būti skausmingi arba sukelti kitas pėdų problemas. Podologas gali švelniai pašalinti nuospaudas ir suragėjimus ir patarti kaip jų išvengti ateityje.

Skilinėjanti pėdų oda

Skilinėjanti pėdų oda – tai sausėjimo arba odos ligų sukelta būklė, kuri gali sukelti niežulį, skausmą ir infekcijas. Podologas gali specialiomis priemonėmis hidratuoti ir maitinti pėdų odą ir parinkti tinkamus kosmetikos produktus.

Kada kreiptis į podologą?

Kreiptis į podologą reikia tada, kai pastebite bet kokius pakeitimus savo pėdose ar naguose, kurie sukelia diskomfortą, skausmą arba estetinius pakitimus.

Taip pat rekomenduojama reguliariai lankytis pas specialistus profilaktikos tikslais, ypač jei turite tam tikrų rizikos veiksnių, tokių kaip cukrinis diabetas, kraujotakos sutrikimai arba imuninės sistemos susilpnėjimas. Pastebėjus nagų grybelio simptomus, taip pat rekomenduojama nedelsiant kreiptis į podologijos specialistus.

Nagų grybelio simptomai

Nagų grybelis yra nago plokštelės arba nago guolio infekcija, kurią sukelia įvairūs grybeliai, dažniausiai dermatofitai, mieliagrybiai arba pelėsiniai grybai. Nagų grybelio simptomai gali būti labai įvairūs ir priklausyti nuo ligos formos ir sukėlėjo. Dažniausi nagų grybelio simptomai yra:

  • Pasikeitusi spalva – nagas gali pagelsti, pabalti, paruduoti arba tapti pilkšvas.
  • Storio pasikeitimas – nagas gali suplonėti arba sustorėti ir tapti trapus arba šiurkštus.
  • Nago plokštelės struktūros pasikeitimas – nagas gali pradėti trupėti, atšokti nuo nago guolio arba išnykti antnaginė odelė.
  • Nago volelio uždegimas – nago volelis gali parausti, patinti arba pūliuoti.
  • Niežulys, deginimas ir odos dirginimas – tai dažni simptomai, lydintys nagų grybelio infekciją.

Patyrusių specialistų pagalba – geriausias būdas spręsti problemas

Podologijos procedūros yra skirtos pėdų ir nagų sveikatai ir grožiui užtikrinti. Jei jums kelia rūpestį įvairios pėdų ir nagų problemos, tokios kaip nagų grybelis, įaugę nagai, odos hiperkeratozė, nuospaudos, karpos ar traumos – patyrę specialistai jums gali suteikti visą reikalingą pagalbą.

Nijolė Bendikaitė, kvalifikuota podologijos specialistė, „Podologijos praktika“ ir „Podologija pėdų priežiūra Klaipėda“ įkūrėja, turinti daugiau nei 10 metų patirtį ir nuolat tobulinanti savo žinias pas geriausius Europos meistrus ragina visus kreiptis pagalbos esant bet kokioms pėdų problemoms.

Jos įkurtame podologijos kabinete atliekamos visos reikalingos procedūros. Siūlomas išsamus pėdų ir nagų tyrimas, konsultacijos apie tinkamą pėdų priežiūrą ir gydymą, sudėtingesnės nagų protezavimo bei kitos nagų atstatymo procedūros ir ne tik.

Plačiau apie siūlomas podologo paslaugas

Konsultacijos

Pasak N. Bendikaitės, patyrę specialistai išklausys jūsų poreikius ir lūkesčius, įvertins jūsų pėdų ir nagų būklę, nustatys galimas problemas ir jų priežastis bei sudarys individualų priežiūros bei reikalingų procedūrų planą. Taip pat bus suteikiamos rekomendacijos dėl tinkamos avalynės pasirinkimo, higienos ir prevencijos.

Klasikinis aparatinis pedikiūras

Tai estetinė pėdų priežiūros procedūra, kurios metu podologas naudoja specialius įrankius ir aparatus, kad pašalintų odos sustorėjimus, nupjautų ir suformuotų nagus bei pritaikytų jums tinkamą nagų laką ar gelinį padengimą. Ši procedūra padeda išlaikyti pėdų švarą ir grožį.

Probleminių pėdų pedikiūras

Tai terapinė pėdų priežiūros procedūra, skirta spręsti specifines problemas, tokias kaip nagų grybelis, įaugę nagai, odos hiperkeratozė, nuospaudos ar karpos. Specialistės teigimu, jos klinikoje naudojami specialūs įrankiai ir sertifikuota įranga tam, kad būtų pašalinti pažeisti ar užkrėsti audiniai. Ši procedūra padeda atkurti pėdų sveikatą ir funkcionalumą, kuris užtikrina, jog pacientas toliau galės judėti nevaržomai.

Nuospaudų šalinimas

Tai procedūra, kurios metu podologas naudoja specialius įrankius ir aparatus, kad pašalintų odos suragėjimus ar gilesnius sluoksnius siekiančias nuospaudų šakneles nepažeidžiant sveikųjų audinių. Ši procedūra padeda sumažinti spaudimą ir skausmą kojose.

Nago protezavimas

Šios procedūros metu kvalifikuotas podologas naudoja specialią medžiagą (akrilą ar gelį), kad atkurtų pažeistą ar prarastą nago dalį. Ši procedūra padeda pagerinti nago estetiką ir apsaugoti nago guolį nuo infekcijos.

Nijolės Bendikaitės teigimu, podologijos procedūros yra būtinos siekiant kruopščiai prižiūrėti pėdas ir išvengti komplikacijų. Pasak jos, jeigu nepaisoma pėdų priežiūros taisyklių ar esant rimtoms problemoms nesikreipiama į specialistą laiku, galima susidurti su rimtomis komplikacijomis. 

Vienos iš jų – uždegimas, infekcija, kraujotakos sutrikimai ar net amputacija. Tad, jeigu kamuoja įvairios pėdų problemos, nereikėtų drovėtis ar varžytis – būtina kreiptis į profesionalus laiku. Jie padės jums išspręsti su kojų ir rankų priežiūra susijusias problemas ir suteiks jums profesionalią pagalbą praktiškai visais su pėdų priežiūra susijusiais klausimais.